SEVİMLİ KANATLAR

Proje/Etkinlik İsmi: Sevimli Kanatlar
Proje kolaylaştırıcısı: Esengül ÇOLAK
Yürütücü grup/öğrenciler: 5. sınıf, gönüllü katılım

Etkinlik, proje - kütüphane saati ve teneffüslerde gerçekleşti. Öğrencilerimiz kendi istekleri ile altı kişilik bir grup oluşturdu. Sokak hayvanlarına yönelik bir yardım projesi yapmak istediler. Önce okulun çevresinde bir yürüyüş yaptık. Öğrencilerimiz okul korkuluklarına kuş yemlikleri asmaya karar verdi.

İlk hafta yapacağımız kuş evinin taslağını çizdik. İkinci hafta taslak üzerinden alan hesaplaması yaparak ihtiyacımız olan ahşap malzeme miktarını belirledik. Proje için bir bütçeye ihtiyacımız olduğunu fark ettik ve bir kermes organize ettik. Bu bölgede yaşayan kuş türleri hakkında araştırma yaptık ve ne ile beslendiklerini öğrendik. Kuş evi yapmak için malzemelerimizi aldık. Birkaç haftamızı aralıksız kuş evimizi yapmaya ve süslemeye ayırdık. Bütçemizi nasıl kullanacağımıza karar verip yem alışverişleri ve kuşevi süslerini aldık.
Süreç sonunda kuş evlerimizin ahşaptan yapıldığı için yağmur ve karda yıprandığını fark ettik. Yaptıklarımızı okul içinde sokak hayvanlarına duyarlılık için sergilemeye, korkuluklara ise daha mütevaz yemlikler yapmaya karar verdik.’’ Sevimli Kanatlar’’ proje grubu, işlerini kendilerine ayrılan stantlarda arkadaşlarına ve okulumuza gelen misafirlerimize anlattı. Ayrıca ‘‘Kucaklaşmalar ’’ etkinliğinde de kendi hazırladıkları dans ve drama ile projelerini anlattılar.

Copyrights © 2016 Tüm hakları saklıdır. Designed by SİS
info@cagdasoncuokullari.com · 0224 232 34 00